MAŁY PIŁKARZ 2008

• autor: mp.futbolowo.pl, 2017-02-08 20:35

Mali Piłkarze r. 2008 wzięli udział w IV Turnieju Noworocznym o Puchar Wójta Gminy Białe Błota. {więcej}

W turnieju startowało 10 drużyn podzielonych na dwie grupy. Naszą akademię reprezentowały dwie drużyny.
Pierwsza drużyna w meczach grupowych zwyciężyła Chemika II Bydgoszcz 4:1 (Oliwia 2, Chruścik, Czaras), Polonię Bydgoszcz 4:0 (Oliwia 3, Bartek Zarembski), Football Academy Szubin 4:1 (Czaras 2, Oliwia, Bartek) oraz uległa BKS I Bydgoszcz 1:2 (Oliwia). Powyższe wyniki dały drugie miejsce w grupie i awans do półfinału.
Druga drużyna pokonała Grom Więcbork 2:1 (Maciej Jendrasiak 2), Chemika I Bydgoszcz 2:1 (Nikodem Mężydło 2), zremisowała ze Spójnią Białe Błota 2:2 (Nikodem 2) oraz uległa BKS II Bydgoszcz 0:2. Powyższe wyniki dały drugie miejsce w grupie i również awans do półfinału.
W półfinale znalazły się dwie drużyny BKS Bydgoszcz i dwie Małego Piłkarza. Niestety z awansu do finału cieszyli się chłopcy z Bydgoszczy. Druga drużyna po bezbramkowym meczu uległa drużynie BKS I Bydgoszcz w rzutach karnych, natomiast pierwsza drużyna uległa BKS II Bydgoszcz 0:1. W meczu o III miejsce MP I zwyciężył MP II 4:1 (Oliwia 3, Chruścik - Maciej).
Mimo nieudanych półfinałów i tak wielkie BRAWA za postawę w dzisiejszym turnieju dla wszystkich Małych Piłkarzy, którzy i tak nie wystąpili w swoim najsilniejszym składzie.  Była walka, zaangażowanie, skuteczność i pomysł na grę.
Dodatkowo Oliwia została królem strzelców całego turnieju oraz dostała nagrodę fair play. Z kolei Mateusz Marek został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju.
Bramki zdobywali: Oliwia 10, Nikodem 4, Czaras 3, Maciej 3, Chruścik 2, Bartek 2.

Kadra DAP Mały Piłkarz I: Oliwia Jendrasiak (kpt.), Franek Pannert, Czaras Miklas, Oli Paluszak, Kacper Chruściński, Bartek Zarembski.
Kadra DAP Mały Piłkarz II: Nikodem Mężydło (kpt.), Mateusz Marek, Ksawery Kunicki, Paweł Rzadkowalski, Maciej Jendrasiak, Amir Dziedziczak.