MAŁY PIŁKARZ 2008

• autor: mp.futbolowo.pl, 2016-12-04 23:22

W Janikowie rozegrano IV Turniej Mikołajkowy Żaków pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Janikowo. {więcej}

W turnieju udział wzięło 13 drużyn podzielonych na trzy grupy. Mecze rozgrywano po 10 minut. Mali Piłkarze w meczach grupowych zwyciężyli Nielbę Wągrowiec 1:0 (Oliwia Jendrasiak), Gopło Kruszwica 2:0 (Kacper Chruściński 2) oraz mimo ogromnej przewagi bezbramkowo zremisowali z Chemikiem Bydgoszcz. Powyższe wyniki dały pierwsze miejsce w grupie i od razu awans do fazy finałowej turnieju. Tam spotkali się z Pogonią Mogilno 1:1 (Miłosz Franków) oraz DAP Toruń 0:0. Dwa remisy dały podopiecznym Naszej akademii drugie miejsce w turnieju, choć w meczu z zespołem z Torunia sędziowie w zgodnej opinii trenerów popełnili błąd niezliczająca prawidłowej dla Nas bramki, tym samym pozbawiając Nas tytułu mistrzowskiego. Mimo wszystko turniej należy zaliczyć do udanych, ponieważ w każdym meczu stwarzaliśmy sobie sytuacje pod bramka przeciwników, jednak musimy popracować nad skutecznością. Ponadto Czarek Miklas został wybrany najlepszym zawodnikiem Naszej drużyny.
Kadra DAP Mały Piłkarz 2008: Oliwier Paluszak (kpt.), Franek Pannert, Czarek Miklas, Miłosz Franków, Oliwia Jendrasiak, Kacper Chruściński, Maciej Jendrasiak, Paweł Rzadkowalski, Bartek Zarembski.